Producent balustrad i konstrukcji stalowych.

Balustrady drewniane

Naturalne drewno od zawsze stanowiło materiał konstrukcji budynków – schody w całości wykonane z drewna były nieodłącznym elementem niemal każdego domu. Drewno nie jest pozbawione wad – wynikających z jego naturalnego pochodzenia (jak rozsychanie, podatność na spękania, skrzypienie) dlatego przez ostatnich kilka dekad zostało niemal  zupełnie zastąpione dużo trwalszymi konstrukcjami z betonu czy metalu. Obecnie drewno jako surowiec wykończenia wnętrz powraca w współczesnych projektach – zarówno rustykalnych, industrialnych jak i klasycznych.

Projektowane obecnie schody i balustrady z drewna to konstrukcje które łączą wszelkie zalety drewna naturalnego z ponadczasową trwałością konstrukcji ze stali. Takie połączenie eliminuje wady konstrukcji drewnianych nadając schodom ze stali, lub betonu stylową, unikalną i miłą w dotyku powierzchnię.

W współczesnych aranżacjach drewno naturalne łączone jest nie tylko ze stalą nierdzewną ale i szkłem, kamieniem naturalnym i kompozytami – co pozwala na praktycznie niewyczerpany zasób możliwości wykreowania wnętrza.

Balustrady z elementami drewna - projektowanie i produkcja

W Chorm Serwis realizujemy projekty schodów i balustrad z użyciem naturalnego drewna – które może być użyte jako główny surowiec lub stanowić eleganckie wykończenie konstrukcji nośnej wykonanej ze stali nierdzewnej. Drewniane balustrady, barierki czy poręcze polecamy jako atrakcyjne stylowe wykończenie biegów schodowych wewnątrz budynku – w takich warunkach praktycznie nigdy nie tracą swoich walorów estetycznych i użytkowych. Balustrady zewnętrzne wykonane z drewna są narażone na niekorzystne warunki  atmosferyczne dlatego dla takich projektów sugerujemy użycie drewna syntetycznego które przy estetycznym wyglądzie zapewnia dużo większą trwałość niż jego naturalny odpowiednik.

Balustrady drewniane - jaki jest koszt i czas wykonania?

Czas realizacji zależy od wielkości zlecenia i jego rodzaju, wynosić może od kilku dni do kilku tygodni. Wartość projektu zależy od  materiału, wykończenia powierzchni, rodzaju wypełnienia, dodatków i miejsca montażu. Aby otrzymać  wycenę oraz bezpłatną konsultację projektu prosimy o złożenie zapytania ofertowego.

Pozostałe balustrady w ofercie

Jeśli Balustrady drewniane to nie to czego szukasz, zapoznaj się z innymi konstrukcjamy dostępnymi w naszej ofercie

Bezpłatna konsultacja i wycena Twojego projektu.

Projektujemy, doradzamy, pomagamy!
Czekamy na Twój telefon lub wiadomość.

Rozmowa telefoniczna

Nasz numer kontaktowy jest czynny codziennie w godzinach pracy – od 8.00 do 16.00.
Zapraszamy do kontaktu.

Zamówienie rozmowy

Zamów rozmowę z naszym doradcą w dogodnym dla Ciebie terminie.

Formularz kontaktowy